New SMC Pneumatic Cylinder CDA1FN50-300-J59 Max Pressure 1.0 145 psi 10.2 kgf/cm
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Quantity
(AI description)
The image shows an SMC CDA1FN50-300-J59 pneumatic cylinder.
Product: This is a double-acting, single-rod pneumatic air cylinder from SMC.
Specifications: It has a 50mm bore and a 300mm stroke, and is likely made of stainless steel for corrosion resistance.